Betegségek és gyógymódok a horoszkópban
2013 november 14. | Szerző: Szalai Szilvia |
A betegség -kicsiket és nagyokat- kiszolgáltatottá tesz, és szívfacsaró érzés tapasztalni, hogy a segítő szándékainknak vannak határai. Ez a cikk abban tud segíteni, hogy ezeket a határokat kijjebb tolhassuk, és még több eszközzel állhassunk gyermekeink gyógyulása szolgálatába, legyen szó testi vagy lelki tünetről.
A horoszkópban sosem látszik a betegség, csak a hajlam, illetve azon testtájak, szervek listája tud kirajzolódni, amelyek érzékenyebbek és odafigyelést kívánnak. A hajlamaink és érzékenységünk egy életen át elkísérnek és már gyermekkorban velünk vannak.
Ha azt szeretnénk megfejteni tehát, hogy melyek a gyermekeink testi-lelki gyenge pontjai, a horoszkóp mint diagnosztikai eszköz, akár egy röntgen-kép vagy labor lelet alkalmas erre. Amennyiben tovább megyünk és megoldásokat is keresünk az esetleges tünetek, betegségek, elakadások megelőzéséhez, akkor a gyerekek esetében nagyon fontos a gyengéd eszközök felkutatása, hiszen ők még a finom korrekciókra is hatékonyan reagálnak, ezért nem szorulnak erős, kémiai hatóanyagú szerekre. Még a kamaszok is kellő érzékenységgel bírnak és jobban igénylik a lelki sebeiket is gyógyító módszereket, mint mi felnőttek, akik már elszakadtunk önmagunk harmóniájának visszaállításától, ha betegségről van szó. Mi már kevésbé rezgünk spirituális-lelki síkon, ezért a durvább, materiális-racionális módszerek is megfelelnek, a gyerekek ezzel még nem így vannak, és kár lenne őket idő előtt lerántani a földre (egy kiadós gyógyszerkúrával). Az én eszköztáramban a Bach-virágterápia az módszer, amelyet szelíd, mégis hatékony és bevált gyógyírként alkalmazok.
Nem hallottál még a Bach-virágterápiáról? Sebaj, tudj meg róla többet itt!
Tipikus tünetek és egy klassz megoldás rájuk akár házilag
A virágterápia mindig személyre szabott gyógyítást jelent, így kiválóan összekapcsolható a horoszkóp elemeivel, és így kapunk működőképes, a személyiség hangsúlyaihoz és eltolódásaihoz igazodó eszközt a testi vagy lelki panaszokra. Adható virágeszencia persze úgy is, hogy a tipikus és a gyereknél megjelenő tünetekre koncentrálunk pl.
félősség,
hiperaktivitás,
tanulási nehézség,
beilleszkedési probléma,
dadogás,
műtét utáni lábadozás,
alulmotiváltság,
pályaválasztási dilemma,
válás utáni szorongás,
hogy csak a legtipikusabbakat említsük. Mivel a Bach-virágterápia öngyógyításra született, a szülő maga is képes kiválasztani a megfelelő eszenciát egy szakkönyv vagy ismeretei birtokában, nem kell feltétlenül terapeutához fordulni, ha általános a fentiekhez hasonlatos tüneteket kezelünk.
Természetesen súlyos betegségeknél, baleseteknél a Bach-virágterápia csak kiegészítő szerepet játszhat, és a horoszkópelemzés is csak azt a célt szolgálhatja, hogy vajon miért történt mindez és mit lehet még tenni a gyorsabb felépülés érdekében, illetve hogyan kerülhető el legközelebb a baj.
Honnan tudhatjuk azt is, amit a gyerek és a tünet sem mond el?
Én azonban azt vallom, hogy a gyerek már csecsemőkorban is komplett személyiség egyedi attitűdökkel, szokásokkal, ritmussal, ezért bármiféle sztereotipizálásnál hasznosabb a saját képére összeállított segítség (amit teljes képtelenség a hagyományos gyógyszerek síkján megvalósítani). Annál is inkább ragyogó diagnosztikai eszköz kezünkben a horoszkóp, mert egy baba, csecsemő vagy akár óvodás még nehezen tudja elmondani, hogy mi a baja, amire az adott időszak bolygóátvonulásaiból például meglepően hiteles következtetésekre juthatunk szavak nélkül is. Ezután biztosabban nyúlhatunk bármilyen gyógymódhoz, persze nem kizárólag a Bach-virágterápia lehet jó megoldás. A gyerekek betegségeinek gyógyításában mindig a megbetegedés motivációjának felfedezése a legfontosabb. Kétségtelen, hogy ha magára öntötte a hipót az egy égési sérülés, és nem lelki tünet, hanem nagyon is testi. Ám az itt a mögöttes szint, hogy miért tette ezt: Miért nem fogadott szót, hogy ne nyúlkáljon a fürdőszoba szekrényben:
-kiváncsi
-fel akarta hívni a figyelmet magára, mert unatkozik
– elege van a szabályokból, nagyobb szabadságot akar
– rangot akar kivívni bátorságával a nagyobb testvér előtt?
Ez bármelyik és még sok más ok is lehet. Ha megtaláljuk az igazi motivációt, közelebb kerülünk a gyerekünkhöz és együttérezhetünk vele, ami más alapokra helyezi a szülő-gyerek kapcsolatot.
Hát nem megéri alaposabban megismerni őt? Van rá eszköz, csak rajtad múlik! Szeretnéd, ha írnék még itt ebben a témában pl. arról, hogy melyik eszencia mikor vethető be, vagy milyen helyzetben mi segíthet? Ha elég sok a lájk folytatjuk! 😉 Nyomd a gombot és biztasd erre barátaidat is!
Kommentek