Szülő-gyerek kapcsolat: a HALAK-RÁK páros
2015 június 21. | Szerző: Szalai Szilvia |
A víz a közös elem és ez nem is vicc. Nagyon sok mindenben hasonlítanak, de sokszor ez épp inkább aggasztó, mint örvendetes, márpedig aggódni ez a páros nagyon tud! Lássuk, hogyan működik együtt a HALAK-RÁK páros!
Ha a HALAK a gyermek és a szülő a RÁK (aszcendensű)
A Rák szülő a legaggódósabb, mindenen szorong, mert nem szeretne fájdalmat, bajt okozni, hiszen őt tudja a legjobban, hogy az mennyire rossz. Lehet, hogy azt nem tudja ennyire biztosan, hogy a Halak gyereket a legnagyobb odafigyeléssel sem fogja tudni megóvni a kihívásoktól és kudarcoktól, mert neki edződnie kell. A Halak gyerek a legjobb helyre született, ha Rák szülőt választott, ugyanis garantált a védelme, finom lelkét is megértik, mégis erős támaszt is érez maga mögött, ami számára a létbiztonságot jelenti. Ebbe bizony könnyű belekényelmesedni. Mindkét fél ugyanis nagyon elemében érzi magát: a szülő kedvére gondoskodhat, a Halaknak ez sosem túl sok (ó, egy Kos már menekülne rég!), a Halak pedig nyugodtan lebeghet, nem kell erőlködni, elég csak követni az irányt. Mielőtt mindannyian ilyenekké szeretnénk változni szólok, hogy nagyon is destruktívvá is alakulhat ez a viszony, hiszen egyik fél sincs motiválva a másik által kellőképpen a változásra. Maguknak kell önmagukat unszolni: a Rák szülőt arra, hogy engedje el a Halak gyerek (felnőtt) kezét, hagyja önállósodni, a saját útjára lépni; a Halak gyereket pedig arra, hogy merjen kiszállni a békés meleg vizes medencéből és próbálja ki a jacuzzit is, és az élménymedencét is. Bravúros sikertörténet, ha ez sikerül mondjuk kamaszkorra! Drukkolok, hogy megvalósuljon.
Ha a RÁK a csemete és a szülő a HALAK (aszcendensű)
A Halak szülő csodálkozva veszi észre, hogy imádott kisdede már a bölcsőben is milyen édesen határozott. Mennyire jól ismeri őt. És milyen kemény. Sokszor már ekkor, pár hónapos korban beáll a szerepcsere: a gyerek a főnök, a szülő megy az események után, mert kevés az ereje irányokat szabni és rendet tartani. Ha ekkor nem, hát a dackorszakban biztosan kiderül, hogy kié az utolsó szó. De ez még nem jelenti azt, hogy a szülő kezéből minden eszköz kicsúszott! A Halak szülő feladata az érzelmi terelgetés, a belső világ kibontakoztatása és a művészi tehetség fejlesztése lehet, mindkettőjük nagy örömére. Minden mást intézzen a másik szülő (talán ő nem Halak). A lelki szimbiózis egy életen át kitart, és a gyerek nagyon hálás is érte. Ha nem érez nyomást. Népszerű játszma ennél a párosnál a mártír-verseny avagy kinek a rosszabb. Minél előbb kiegyeznek egy döntetlenben, annál kevésbé terhelik meg egymást olyan súlyokkal, amik más kapcsolataikat is veszélyeztetik. A Halak szülőnek nagyon tudatosan kell rá odafigyelnie, hogy az Élet vidám oldalát is megmutathassa, illetve együtt tanulják meg azt, hogy hogyan lehet túllendülni a sérüléseken. Lassan, de biztosan! Az érzékenységük, egymásra figyelésük sok örömöt és sok nehézséget is okoz, tudniuk kell nem feladni, nem megsértődni, hanem önzetlenül, elvárások nélkül szeretni, amiben nagy tanítómester a Halak gyermek.
„Tetszett, nyomok egy lájkot”
„De jó fej vagy, köszi!” 🙂
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:
mérleg- rák kapcsolatról is szeretnék olvasni, ha lehetséges. köszönöm.